“İSRAİL ZULMÜNE SESSİZ KALAMAYIZ”

Bakan Osman Aşkın Bak, Gazze’deki İsrail katliamına sert tepki göstererek, "Barışçıl gösteriler yapan Filistinliler'in üzerine ateş açıldı ve 60'ın üzerinde Filistinli şehit oldu. Üç bine yakın yaralı var. Bu durum, dünyanın kabul edeceği bir şey değil. İsrail zulmüne sessiz kalamayız. Onu şiddetle kınıyoruz” dedi.

“İSRAİL ZULMÜNE SESSİZ KALAMAYIZ”
Bu içerik 302 kez okundu.
Advert
Gazze’deki İsrail katliamına sert tepki gösteren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Barışçıl gösteriler yapan Filistinliler'in üzerine ateş açıldı ve 60'ın üzerinde Filistinli şehit oldu. Üç bine yakın yaralı var. Bu durum, dünyanın kabul edeceği bir şey değil. İsrail zulmüne sessiz kalamayız. Onu şiddetle kınıyoruz” dedi.

Bakan Osman Aşkın Bak, Gençlik Haftası kapsamında 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya ve Azerbaycan'dan gelen toplam 174 temsilci genç ile Ankara'da iftar yemeğinde bir araya geldi.

The Green Park Otel'de gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan Bakan Osman Aşkın Bak, İsrail'in Gazze sınırında barışçıl gösteriler yapan Filistinlillere ateş açtığını hatırlatarak,  "60'ın üzerinde Filistinli şehit oldu. Üç bine yakın yaralı var. Dünyanın kabul edeceği bir şey değil. Suriyeli mültecilerin durumunu görüyorsunuz. Vatansız olmaz, bayraksız olmaz. Bu coğrafyada bin yıldan fazladır varız ve var olacağız. Türk milletinin genlerinde azim ve şefkat var. Her zaman mazlumların yanında olduk. İnsanlara yardım etmek ne kadar güzel bir şey. Hayat bir mücadele. Hedefimiz ülkemizin büyümesi ve gelişmesi. Hedefimiz, gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakmak" diye konuştu.

Bu ülkenin gençlerini çok sevdiklerini anlatan Bakan Osman Aşkın Bak, "Bu ülkenin geleceğisiniz. Ramazan-ı Şerif başladı. İlk orucumuzu tuttuk, ilk iftarımızı yaptık. Allah kabul etsin" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlerin enerjik ve heyecanlı olmaları gerektiğini vurgulayarak, "Hayalleriniz ve hedefleriniz olmazsa o enerjiyi yakalayamıyorsunuz. Türkiye sıçrama noktasında. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini koydu. İleriye yönelik hedefler konuldu" dedi.

Yapılan inanılmaz yatırımlar ve büyüyen Türkiye gerçeğinin ortada olduğunu aktaran Bakan Osman Aşkın Bak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Büyümenin sürdürülebilmesi için gençlerin iyi yetişmesine gereksinimimiz var. Ülkeye hizmet için hep birlikte çalışacağız. 81 ilden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Avrupa'dan misafirlerimizle birlikteyiz. Bu olayı her yıl gerçekleştiriyoruz. Sizlerle bu haftanın başlangıcını gerçekleştirdik. Anıtkabir'e gittik. Bu bayramı gençliğimize armağan eden Aziz Atatürk'ün kabrini ziyaret ettik. 19 Mayıs dünyada çok önemli bir gün. Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcının Samsun'da yapıldığı bir tarih."

“İSRAİL ZULMÜNE SESSİZ KALAMAYIZ”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ