LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI

​          Bakanlığımız Eğitim ve Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının düzenlediği ve 2014 yılından itibaren 81 ilde uygulamaya geçen "Lider Çocuk Tarım Kampı" programı bu yıl ...

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI
Bu içerik 236 kez okundu.
Advert

          Bakanlığımız Eğitim ve Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının düzenlediği ve 2014 yılından itibaren 81 ilde uygulamaya geçen "Lider Çocuk Tarım Kampı" programı bu yıl İlimizde 09-10-11 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. Her yıl farklı teması olan kampın bu yıl ki teması "Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik" olarak belirlenmiş olup bu proje kapsamında "Yenilebilir Yabani Bitki Türleri" konusunda Hüsnü M.Özyeğin İlkokulundan 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığın kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliği hakkında bilgi vermek amacıyla üç günlük kamp programı hazırlandı.

Bu üç günlük kamp süresince çocuklara program doğrultusunda İlimizde yenilebilir yabani bitkiler tanıtıldı, Yeni Yayla süt İşletmesi gezildi. Bayraktutan Köyünde bulunan AYDEM Tarıma ait hayvan işletmesi gezilerek işletme hakkında çocuklara bilgi verildi. Tuzluca'daki tuz mağarası ve tuz işletmesi tanıtıldı. Toprak ve Su İstasyonunu bahçesinde İl Müdürlüğümüzün SODES projeleri ile yaptırdığı seralar gezildi, Toprak ve Su İstasyonunu bahçesinde bulunan kayısı, elma ve kiraz ağaçlarıyla ilgili bilgi verilerek bahçede yenilebilen yabani bitkiler toplanarak çocuklara uygulamalı olarak bu bitkiler gösterildi. Daha sonra İl Müdürlüğümüzün bahçesinde çocuklara yönelik hazırlanan yaş pasta Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ,  İl Müdürümüz Özkan YOLCU ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat AYDOĞDU'nun katılımıyla kesildi ve hazırlanan katılım belgeleri çocuklara verilerek bu yılkı Tarım Kampı son buldu.


LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ