SODES PROJEMİZ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

​       2017 yılı yatırımları kapsamında İl Müdürümüz Özkan YOLCU'nun direktifleri ile hayata geçirilen Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen projelerimiz hız kesmeden devam ediyor.      İl ...

SODES PROJEMİZ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR
Bu içerik 209 kez okundu.
Advert

       2017 yılı yatırımları kapsamında İl Müdürümüz Özkan YOLCU'nun direktifleri ile hayata geçirilen Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen projelerimiz hız kesmeden devam ediyor.

      İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ve projelerimizden biri olan  "Iğdır'ın Açan Çiçekleri" projesi proje kapsamında yapılan seramızda Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürü Lilifer TURAN'ın koordinatörlüğünde yürütülmekte olup 500 metrekarelik serada çiçekçilik, fide üretimi ve eğitimi başlamıştır.

     Yine kurumumuz serasında yürütülen bir diğer proje de ise  "Kadınlar Emek Veriyor Iğdır'da Tarım Gelişiyor" projesi de Ziraat Mühendisi Zekiye ALTUNTEKİN'in koordinatörlüğünde 500 metrekarelik serada sebze üretimi ve eğitimi son sistem serada yapılmaya başlanmıştır.

     Dış mekân süs bitkisi fidesi ve kesme çiçek üretimi ile sebze (domates ve salatalık) üretimi yapılmakta olan seralarımızda Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ ve İl Müdürümüz Özkan YOLCU ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Eğitim gören kadın üreticilerle istişarelerde ettiler.

     Ziyarette Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ "Kadınlarımız hayatın her alanında var, Onlar bizlerin baş tacıdır. İlimizin en büyük eksiklerinden biri dış mekan süsü bitkileri üretimidir. Topraklarımız zengin ve bereketli topraklardır. Eğitim verilmiş kadın üreticilerimizin kooperatifleşerek İlimizi dış mekan çiçek yetiştirme merkezi haline getirerek bölgemizin çiçek ihtiyacını karşılayarak büyük gelir elde edebiliriz. Bu konuda Proje koordinatörü ve kadın üreticilere çalışmalarında destek olacağız" dedi. İl Müdürümüz Özkan YOLCU "Eğitim alan kadın üreticilerimizi Antalya İlindeki seraları yerinde görüp üretim aşamalarını inceleme amacıyla teknik geziye götüreceğiz. Bu işi profesyonel olarak yapmakta olan seraları gördükten sonra çalışmalarımız daha verimli olacaktır. Tüm bu gezi masrafları da proje kapsamında karşılanacaktır. Sonrasında düzenleyeceğimiz bir organizasyonla eğitimlerde başarılı olanlara sertifikalarını vereceğiz" dedi.


SODES PROJEMİZ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ