19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde düzenlenen programla coşku içerisinde kutlandı. Programa Valimiz Sn. Enver Ünlü, eşi Sema Ünlü hanımefendi, Garnizon ...

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Bu içerik 295 kez okundu.
Advert

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde düzenlenen programla coşku içerisinde kutlandı.

Programa Valimiz Sn. Enver Ünlü, eşi Sema Ünlü hanımefendi, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutan V. P. Albay Ali Taşdelen, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mehmet Hakkı Alma, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, kurum müdürleri, protokol üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program; günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şiir dinletisi, folklor ekiplerinin gösterileri ve antrenör ve sporcularımızın sportif gösterileri ile devam ederek vatandaşlarımızın katılımı ile serbest spor şenliği ve çocuklarımız için kurulan şişme oyun parkında yapılan faaliyetler ile son buldu.
19 Mayıs 1919'un, bağımsızlık ateşinin yakıldığı ve Türk milletinin en çetin şartlarda bile bağımsızlık mücadelesinden vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya haykırdığı şanlı bir tarih olduğunu belirten Valimiz; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile andığını belirtip, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve değerli Iğdırlı hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladığını dile getirdi.

 

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ