VALİMİZ ASKERLERİMİZLE İFTAR YAPTI

  Valimiz Sn. Enver Ünlü; Suveren Jandarma Komando Tabur Komutanlığında vatani görevlerini ifa etmekte olan Kahraman Mehmetçiklerimizle birlikte iftar yaptı. İftar yemeğinde er, erbaş ve rütbeli personelle yakından ...

VALİMİZ ASKERLERİMİZLE İFTAR YAPTI
Bu içerik 467 kez okundu.
Advert

 

Valimiz Sn. Enver Ünlü; Suveren Jandarma Komando Tabur Komutanlığında vatani görevlerini ifa etmekte olan Kahraman Mehmetçiklerimizle birlikte iftar yaptı.
İftar yemeğinde er, erbaş ve rütbeli personelle yakından ilgilenen Valimiz, böyle güzel bir ayda kahraman Mehmetçik ile birlikte iftar açmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek;”Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat birimlerimiz; yürüttüğü amansız operasyonlarla, arazide yaptıkları arama-tarama faaliyetleriyle ve mesai mefhumu gözetmeksizin yapmış oldukları takdire şayan ve üstün görev anlayışlıyla teröre göz açtırmıyor. Sizlerle gurur duyuyoruz, sizlerin arazideki varlığı bizim güven içerisinde çalışmamızı, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlıyor. Tabi bu noktada fedakarca yaptığınız çalışmalar için çoğu zaman ailelerinizden, çocuklarınızdan uzak kalıyorsunuz. Ben biliyorumki görev şuurunuz size sabretmeyi öğretiyor. Sizin dosta güven, düşmana korku vermeniz, arazideki varlığınız çok önemli. Zaten terör örgütleri bunu bildiğinden dolayı arazide hareket bile edemiyor. Bölgemizdeki teröristler; sizlerin üstün görev şuuru, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Emniyet Teşkilatının başarılı çalışmalarıyla tek tek temizleniyor, terörle mücadelede büyük bir mesafe aldık, tabiki bunda personelimize sağladığımız araç ve ekipmanlarında faydası var, gerek İHA’lar gerek SİHA’lar bize yardımcı önemli unsurlar. Birde sınır ili olmamızdan dolayı kaçak girişlerle sızmak isteyen teröristlere karşı güvenlik duvarı inşaası ve sınır hattı aydınlatma projeleriyle önemli katkılar sağlayacağız. Ben bugün sizlerle iftar yapmaktan çok keyif aldım, sizlerle birlikte iftar yapmak bana çok büyük bir güç verdi, iki gün önce şehit ailelerimizle birlikteydik, sizlere sürekli dua ediyorlar, manevi zırh bizim için çok önemli, sokaktaki çocuktan yaşlı teyzelerimize kadar herkes size dua ediyor, geçtiğimiz günlerde bilim sanat şenliğine katıldım, buradaki yavrularımızın çok güzel projeler geliştirdiğini gördüm, bunları nasıl yaptınız diye sordum. Küçük bir kızımız bana cevap verdi, ortalama 7-8 yaşındaydı, Vali amca dedi, biz Türk milletiyiz, istedikten sonra ne yapmayız ki dedi, yani işte büyük önder Atatürk’ün güvendiği geleceğimizin teminatı gençler bu gençler, bu gençler 15 Temmuz’da ülkesini ve milletini savundu. Ülkemiz, içindeki hainleride temizleyerek ayak bağlarından kurtuldu. Artık tabiri caizse bize karada ölüm yok. Bölgemizde söz sahibi, kendisine danışılmadan iş yapılmayacak bir ülke olacağız. Ben şimdiden gelecek Ramazan Bayramınıza da tebrik ediyorum. Bizden büyüklerinize selam götürün, hepinize hayırlı görevler, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Valimiz, askerlerimizle yapmış olduğu iftardan sonra Jandarma Tabur Komutanlığı şeref defterini imzaladı.
Valimiz daha sonra Tabur Komutanı J. Bnb. Sedat Öz’ün makamına geçerek Öz’den personel durumu ve genel asayiş tedbirleri ile ilgili bilgi aldı.

 

VALİMİZ ASKERLERİMİZLE İFTAR YAPTI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ