Rektör Alma’dan Öğrenci Evlerine Ziyaret

Rektör Alma’dan Öğrenci Evlerine Ziyaret
Bu içerik 363 kez okundu.
Advert

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ramazan Ayı dolayısıyla öğrenci evlerine ziyarette bulunmaya devam ediyor.

Kazım Karabekir Caddesi ile Topçular Mahallesi’nde bulunan iki öğrenci evini ziyaret eden Rektör Alma; Iğdır Üniversitesi ile ilgili çalışmalardan, devam eden altyapı, yeni açılan bölümler ve eğitimde kalitenin artırılması için yaptıkları çalışmalar hakkında öğrencileri aydınlattı. Öte yandan, öğrencilere yüksek lisans yapmaları için tavsiyede bulanan Rektör Alma, ”Eğitim hayatınızı yüksek lisans ile taçlandırın. Siz kendinizi geliştirdikçe amaçlarınıza daha çabuk ulaşırsınız.” dedi. Rektör Alma’ın kendilerini ziyaret etmelerinden ötürü çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, yaşadıkları birçok sorunu da Rektör Alma ’ya anlatma fırsatı buldular.

Rektör Alma, Vatandaşları da İhmal Etmedi

Öğrenci evlerini ziyaretinden sonra vatandaşlarla da bir araya gelen Rektör Alma, Özgür Mahallesi'nde bulunan bir vatandaşı evinde ziyaret etti. Buradaki ziyaretinde, üzeri brandalı bir evde tek başına yaşayan 80 yaşında bir vatandaşın durumunu gören Rektör Alma, ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesi gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti; “Bu durum çok üzücü. Bu yıl yağmurların fazla yağması ile bu evin yıkılması an meselesi. Bu vatandaşımız ile irtibatı koparmayalım, böyle başka vatandaşlarımız varsa tespit edilsin.” dedi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ