MUTLU TÜRKMEN, ULUSLARARASI BOCCE KONFEDERASYONU BAŞKANI SEÇİLDİ

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanvekili Doç. Dr. Mutlu Türkmen, Uluslararası Bocce Konfederasyonu'nun (CBI) Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda 38 geçerli oyun tamamını alarak başkanlığa seçildi.

MUTLU TÜRKMEN, ULUSLARARASI BOCCE KONFEDERASYONU BAŞKANI SEÇİLDİ
Bu içerik 456 kez okundu.
Advert
Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanvekili Doç. Dr. Mutlu Türkmen, Uluslararası Bocce Konfederasyonu'nun (CBI) Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda 38 geçerli oyun tamamını alarak başkan oldu. 

Eski Başkan Romolo Rizzoli'nin istifası üzerine İsviçre'nin Mendrisio şehrinde yapılan Uluslararası Bocce Konfederasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda 51 delegenin 38'inin oyunu alan Doç. Dr. Mutlu Türkmen yeni dönem için CBI Başkanı olurken, İtalyan Moreno Rosati başkan vekili,  Amerikan Konfederasyonu Başkanı Hector Limardo diğer asbaşkan oldu. 

Genel kurul sonrasında başkanlığa seçilen Doç. Dr. Türkmen, 3 ay süren yoğun kulisler ve toplantılar neticesinde ülkelerin çoğunu yanına almaya başardığını belirterek, "Seçimde açık ara destek sağlayınca İtalyan rakibimiz birleşmeyi tercih etti. Bu sporun ana vatanı olan İtalya'nın yanımızda yer alması çok önemli. 2024 Olimpiyat Oyunlarına aday olan branşımızda Fransa ve İtalya gibi lider ülkelerin listemizde olması lazımdı. Ülkemi böyle bir tarihi görevde lider ülkeleri de arkama alarak temsil edeceğim için çok mutluyum" dedi.

Özellikle Afrika ve Güney Amerika ülkelerinin desteğiyle başkanlığa seçildiğini belirten Doç. Dr. Türkmen, göreve yeni seçilmesine karşın Bocce’nin 2024 Paris Olimpiyatları’na katılabilme konusunda çalışmalara hız verdiklerini söyledi. 

Olimpiyatlarda yer alabilmek adına güçlü bir aday olduklarının altını çizen Türkmen, “Son iki senede federasyon atıl pozisyonda kaldı. Adaylığımızla ilgili çalışmaları revize edeceğiz. Bunu yapabilmek için de kurumsal imajı sil baştan yenilememiz gerekiyor. Bu anlamda özel iletişim tekniklerini kullanmalıyız. web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı yenileyerek dinamik bir yüz oluşturmak istiyoruz. Bu süreçte görev alacak kişileri de aktif hale getirmeliyiz. En kısa sürede yönetimde yapacağımız ikinci toplantıda, alt kurulları kurarak işe başlayacağız" dedi. 

İki asbaşkandan oluşacak bir olimpik temsil komitesinin de seçildiği genel kurulda; Afrika Konfederasyon Başkanı Yacine Kafi genel sekreter, ABD'li Danny Passaglia sayman üye, Mehmet Demirdelen denetleme kurulu başkanı olarak seçildi. Yeni yönetimde yer alan diğer isimler arasında Mohamed Maidi (Cezayir), Raymond Cher (Avustralya), Natalia Lele (Letonya), Claudio Kencht (İsviçre), Denis Persic (Hırvatistan), Philippe Coquet (Fransa), Jasem Manoucheri (Iran), Maurizio Mullaroni (San Marino) bulunuyor.

MUTLU TÜRKMEN ULUSLARARASI BOCCE KONFEDERASYONU BAŞKANI SEÇİLDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ