HAYATINDAKİ TÜM ENGELLERİ AŞAN ÖZLEM SALAS VALİMİZİ ZİYARET ETTİ

Valimiz Sn. Enver Ünlü, görme engelli hemşehrimiz Özlem Salas ve ailesini makamında kabul etti. Ziyaretinde Valimize engelli bir insan olarak yaşamanın ne kadar zor olduğunu anlatan Özlem ...

HAYATINDAKİ TÜM ENGELLERİ AŞAN ÖZLEM SALAS VALİMİZİ ZİYARET ETTİ
Bu içerik 290 kez okundu.
Advert

Valimiz Sn. Enver Ünlü, görme engelli hemşehrimiz Özlem Salas ve ailesini makamında kabul etti.

Ziyaretinde Valimize engelli bir insan olarak yaşamanın ne kadar zor olduğunu anlatan Özlem Salas; ''Küçükken hep akranlarım gibi bir gün okula gidebilecek miyim diye düşünüyordum. Benim hayatım 2006 yılında babamın verdiği bir dilekçe ile değişti. Dönemin Iğdır Valisi Saffet Karahisar ve İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, ben ve iki görme engelli kardeşime sahip çıkarak İstanbul Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulunda çok arzuladığımız eğitim hayatımıza bağışlamamızı sağladılar. Okula başladığımda öğretmenlerime bir söz verdim, ben başarılı bir öğrenci olacaktım. Sözümde de durdum. Görme engelimin beni pes ettirmesine asla müsaade etmedim. Üniversite sınavlarına hazırlandım ve başardım. İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarih bölümü 2. sınıf öğrencisiyim, aynı zamanda Anadolu Üniversitesinde de Sosyoloji bölümüne devam etmekteyim. Ayrıca kazandığım KPSS sınavı ile İstanbul/Kartal adliyesinde zabıt katibi olarak devletimize ve milletimize hizmet etmek için çalışıyorum. Hiçbir engel tanımayarak başta devletimizin imkanlarıyla zorlu bir hayatın üstesinden gelip, hayallerime kavuştum. Bize sahip çıkan ve hiçbir zaman yokluğu hissettirmeyen devletimizden, milletimizden Allah razı olsun.'' dedi.
Özlem Salas ve ailesinin hikayesini dinledikten sonra yaşadığı duygu yoğunluğunu belirten ve asıl engelin bedenlerde değil düşüncelerde bulunduğunu ifade eden Valimiz; ''Özlem kardeşimi tebrik ediyorum. O başardı ve herkese örnek oldu. Devletimiz, evrensel insan haklarından ve demokratik toplum kazanımlarından gerektiği gibi yararlanmaları amacıyla eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. Bir takım engellerine rağmen, hayata tutunmaya çalışan ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız toplumumuz için, birer güç kaynağıdır. Geleceğe güvenle bakan güçlü ve sosyal bir toplum olmak için engelli vatandaşlarımızın herhangi bir eksiklik hissine kapılmalarına müsaade etmeden, sorunlarını çözme ve taleplerini cevapsız bırakmama gayreti ile çalışmaktayız.'' dedi.
Valimiz, ziyaret sonunda Özlem Salas ve ailesine çeşitli hediyeler vererek devlet kapılarının başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere herkese açık olduğunu bir kez daha hatırlattı.

 

 

HAYATINDAKİ TÜM ENGELLERİ AŞAN ÖZLEM SALAS VALİMİZİ ZİYARET ETTİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 1. DÖNEM YÜKLENİCİ FİRMALAR - Serhat
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ
TRA2 BÖLGESİ DIŞ TİCARETİNİN GELİŞİMİ VE DIŞ EKONOMİK ÇEVRE ANALİZİ